Nieuws
Alle nieuwsberichten op een rij
Zodra het weer kan, gaan we samen naar het Concertgebouw
Vrijwilliger Nicky vertelt over haar ervaringen bij indebuurt.nl/amsterdam

Vandaag verscheen een prachtig interview op www.indebuurt.nl met Nicky Kompier, waarin zij vertelt over haar vrijwilligerswerk bij de 78jarige Joseline uit Amsterdam.
Je wilt graag iets goeds doen voor een ander, maar eh… hoe pak je dat aan? Nicky Kompier is maatje bij Handjehelpen. Iedere twee weken zoekt ze haar maatje op om bij te kletsen en erop uit te gaan. “Zodra het weer kan, gaan we samen naar het Concertgebouw.”
Iets doen voor een andere Amsterdammer
“Ik ben inkoper van beroep en momenteel heb ik mijn eettafel vijf dagen per week omgetoverd tot thuiswerkplek”, vertelt Nicky. “Het leek mij wel mooi om naast al dat computerwerk iets voor een ander te doen. Ik kende Handjehelpen al uit Utrecht, maar woon zelf in Amsterdam. Toen ik hoorde dat het ook in Amsterdam werd opgestart, heb ik me direct opgegeven. Ik heb een gesprek gehad en mijn interesses aangegeven. Een paar weken later werd ik aan Joseline gekoppeld.”
Mensen die dementeren
Handjehelpen werkt in Amsterdam samen met de stichting TAO of Care. De TAO richt zich op de sociale benadering van mensen met dementie waarin zingeving, een bevredigende invulling van de dag en aangaan van betekenisvolle relaties centraal staan. “Alle praktische dingen worden voor Joseline al geregeld”, vertelt Nicky. “Ik ben er om haar sociale leven meer kleur te geven.”
Lees hier het hele interview.